Description
Features
Max. speed up to 25km/h (15.5 mph)
Apple Find My **
Segride™ – Stability Enhancement System
800 W Max. Power
18% Climbing Slope
Front Drum Brake and Rear Electronic Brake
Dual elastomer suspension
45 km Maximum Range
3-inch LED display
| Recommended age | 14+ |
|---|---|
| Max. driver weight | 100 kg (220 lbs) |
| Net weight | Approx. 17.5 kg (38.6 lbs) |
| Max. Speed | Up to 25km/h (15.5mph) |
| Max. range | Up to 45 km (28 miles) |
| Max. climb angle | Up to 18% |
| Battery | 276 Wh (7650 mAh) / 36V |
| Brake | Front drum brake and rear electronic brake |
| Ambient lights under foot board | No |
| Riding modes | 3 Riding modes (Eco, Standard and Sport mode), 1 Walk mode |
| Certified reflectors | Yes (front, rear and side E-MARK reflectors) |









