Description
This model is super versatile and great for exploring bike lanes and everyday commutes around town. With the dual braking system it’s possible to brake with the hand and the foot.
| Total height: | 100 – 115cm |
| Deck design: | Foldable |
| Wheel diameter: | 200mm |
| Material: | Aluminum 6000 Series |
| Weight: | 6440g |
| Deck width: | 14.6cm (5.75″) |
| Concave: | Flat |
| Bar material: | Aluminum |
| Clamp size: | Double |





